Kişiye Özel Mobilya - Kulis HandMade Luxury | Türkiye'nin Mobilya ve Aksesuar Markası
Kişiye Özel Mobilya
7 Nisan 2021
Kişiye Özel Mobilya
OKUNMA : 1528
Kişiye Özel Mobilya
Kulis Mobilya olarak projelerimizde, iç mimarlarımız müşterilerimizin yaşam alanlarını ve ne tarz stillerden hoşlandığını analiz eder ve evin konseptine göre mekanları tasarlarlar.

Kulis Mobilya olarak projelerimizde, iç mimarlarımız müşterilerimizin yaşam alanlarını ve ne tarz stillerden hoşlandığını analiz eder ve evin konseptine göre mekanları tasarlarlar.

Bu mekanları tasarlarken müşterilerimiz mobilyalarının kendine özel olmasını isterler. Kişiye özgü tasarımları hayata geçirebilmek için firmamız kendi bünyesinde özel tasarım mobilya üretimi yapmaktadır.

Kişiye özel mobilya üretirken mimarlarımız, yaptıkları analizleri müşterilerin ürünle ilgili istekleriyle birleştirerek, müşterilerimizin ürün tasarımında hayal ettiklerini gerçeğe dönüştürmektedirler.

Kişiye özgü mobilya üretimi olarak tanımlanan haute couture mobilya üretimi ile mimarlarımız ele aldığı projelerde mekanları özel tasarım mobilyalarla birbirinden farklı kılar.

Modada gördüğümüz sadece bir kişiye dikilen bir elbisenin yarattığı kişiye özel olarak adlandırılan haute couture terimiyle sadece bir kişiye ait olacak mobilyalar üretebilmekteyiz.

Özel Tasarım Mobilya İmalatı

Mobilyada kullanışlılık ve rahatlık ön plandadır. Küçük konutlarda evin ölçülerinin iyi değerlendirilmesi gerektiğinden, elbise dolapları en çok elbise alabilecek şekilde yapılır. Üst raflar gerekirse tavana kadar, bavul vb. eşya konulması için kapatılır.

Kitap dolaplarında genellikle kapak bulunmamaktadır. Yemek masaları açılarak büyüyebilmekte ve ölçüleri altlarına yeterli sayıda sandalye girebilecek şekilde ayarlanmaktadır. Kanepe ve divanlar genişletilerek gerektiğinde yatak olarak kullanılabilmektedir.

Modern Mobilya Sanatı

Modern mobilya sanatı da, diğer stillerde olduğu gibi değişik ülkelerde, o ülkeye özgü farklılıklar göstermektedir. Örneğin; İskandinav modern tarzının başlıca karakteristikleri açık yanlı koltukları, doğrudan doğruya gövdeye takılan ayaklar ve bu ayakları pekiştirmek için ortadan konulan ortaları inceltilmiş ara kayıtlardır. Sandalyelerde ön ve arka ayak başlıkları kayıtlardan taşırılır.

Günümüzde mobilya gereksinimi o denli artmıştır ki, özellikle büro, okul, hastane, otel, sinema gibi yerlerde daha dayanıklı mobilya yapımı bir zorunluluk olmaktadır. Bu zorunluluk son yıllarda metal iskeletli mobilyaya yönelişi hızlandırmıştır. Kare, dikdörtgen veya daire kesitli, çelik, özel mobilya borusundan dolapların iskeleti, koltuk ve sandalyelerin ayakları hazırlanmakta ve ağaç gövde bu iskelete cıvata ile bağlanmakta, böylece genel kullanım yerlerine daha dayanıklı ve ucuz mobilya sağlanmış olmaktadır.

Yorum bırakın
Toplam Yorum Sayısı 0
Henüz yorum eklenmemiş
İşleminiz Sürüyor, Lütfen Bekleyiniz
Worldwide Shipping
Tüm Dünyaya Kargo
Canlı Destek
%100 Müşteri Memnuniyeti
Güvenli Ödeme
256 Bit SSL Şifreleme
Cripto İle Ödeme
Cripto Para Birimleri İle Ödeme