Moda ve Dekorasyon Uyumu - Kulis HandMade Luxury | Türkiye'nin Mobilya ve Aksesuar Markası
Moda ve Dekorasyon Uyumu
7 Nisan 2021
Moda ve Dekorasyon Uyumu
OKUNMA : 144
Moda ve Dekorasyon Uyumu
Ortak birçok jargona sahip olan moda ve dekorasyon alanları, tasarım kuralları konusunda da benzerlikler gösterirler. Aslında güzel giyinmesini bilen her kadın dekorasyon konusunda da gizli bir yeteneğe sahiptir. Bu yazıda, evinizi dekore ederken size yol gösterecek, moda konusundaki becerilerinizi evinize de yansıtmanızı sağlayacak bazı ipuçlarından bahsettik. İşte, ev dekorasyonu yaparken bilmeniz gereken moda ve dekorasyon önerileri:

Dikkat ederseniz eviniz ve giyim tarzınız arasında birçok benzerlik olduğunu görebilirsiniz. Sonuçta kişisel stiliniz evinizi, eviniz de sizi yansıtır. Ortak birçok jargona sahip olan moda ve dekorasyon alanları, tasarım kuralları konusunda da benzerlikler gösterirler. Aslında güzel giyinmesini bilen her kadın dekorasyon konusunda da gizli bir yeteneğe sahiptir. Bu yazıda, evinizi dekore ederken size yol gösterecek, moda konusundaki becerilerinizi evinize de yansıtmanızı sağlayacak bazı ipuçlarından bahsettik. İşte, ev dekorasyonu yaparken bilmeniz gereken moda ve dekorasyon önerileri:

Farklılıkları Birleştirin

Farklı desen ve renkteki kumaşları üst üste katmanlar halinde kullanmak son yıllarda sıkça kullanılan bir moda stili. Tabi ki aynı yöntem dekorasyonda da kullanılıyor. Eğer farklı ve çılgın tasarımlardan hoşlanan renkli bir kişiliğe sahipseniz bu stili evinizde de uygulayabilirsiniz. Rastgele bir araya getirilen parçalardan oluşmuş izlenimi veren bu stilin aslında bazı kuralları var:

Renk ve desenleri bir araya getirme sanatı için ilk yapmanız gereken taban renginize karar vermek. Duvarlarınızda kullanacağınız bu rengi seçtikten sonra, iki adet geometrik ve küçük desenli baskı (ince çizgili, katı motifli), bir geleneksel ve büyük desenli baskı (balıksırtı, şal deseni, hayvan motifleri) ve son olarak bir koyu renkli baskı seçmelisiniz. Bu yöntemle gözün oda içerisinde hareket etmesini sağlayan, ilgi çekici bir dekorasyon oluştururken, mekan içerisindeki görsel bütünlüğü de sağlayabilirsiniz.

Dokuların Karışımı

Kaba bir süveterin altına giyilen ipek bir kumaşın verdiği rahat ve zarif görünüm gibi mekanınızda da farklı dokuları bir arada kullanarak stil sahibi mekanlar oluşturabilirsiniz. Örneğin, havalı bir deri koltuk üzerine atacağınız örgü battaniye ve şık parlak kadife yastıklar gibi farklı kalınlık ve dokudaki kumaşları bir arada kullanabilirsiniz. Hatta bu stili kumaşların ötesine taşıyarak evinizin her yerinde uygulayabilirsiniz. Örneğin, farklı dokularda duvar kağıdı ile duvarlarınızı kaplayabilir veya mermer bir lamba ve hasır bir sepet gibi farklı materyallerdeki aksesuarlarla evinizi dekore edebilirsiniz. Hatta halı ve kilimlerde zıt dokular kullanarak evinize ekstra stil katabilirsiniz.

Aksesuar Kullanımı

Dekorasyon içerisinde beklenmedik eşyalar kullanın. Giyim tarzınızda çiçek desenli botlarla resmi bir deri ceketi eşleştirmeyi seven biriyseniz, bunun ev dekorasyonu için nasıl bir etki yapabileceğini tahmin edersiniz. Resmi bir yemek odasındaki görkemli duvar kağıdı ile birlikte modern plastik cam sandalyeleri veya mutfak zemininde yer alan soluk renk oryantal desenli bir halıyı düşünün. Hatta daha da ileri gidip çiftlik evi tarzı banyonuza kristal bir avize asın. Bu beklenmedik objeler ile sürpriz dolu, sanatsal ve ilgi çekici mekanlar yaratmak çok kolay.

Sadeliği Unutmayın

Dekorasyon önerileri içindeki en önemli madde! Makyajla ilgili herkesin bildiği eski bir kural; “İddialı bir göz makyajı yaptıysanız hafif bir ruj kullanın, iddialı bir ruj sürdüyseniz sade bir göz makyajı tercih edin” der. Dekorasyon yaparken de aynı şekilde, odanın her yerini cesur parçalarla doldurmaya çalışmayın, tek bir yıldız obje seçin. Diğer bir deyişle, tasarımınızda neyi ön plana çıkarmak istediğinize karar verin.

Büyüleyici Dokunuşlar

Her kadın, sıradan bir kıyafeti kırmızı bir ruj ile tamamlamanın gerçek bir son dokunuş olduğunu bilir. Bu ev dekorasyonu için de geçerlidir. Orta sehpa üzerine ekleyeceğiniz iddialı metal bir dekor ile salonunuza parıltılı bir son dokunuş katabilirsiniz. Veya Kulis Mobilya özel tasarım aynalı bir konsol, şık bir avize ya da stil sahibi bir duvar kağıdı ile mekanınıza büyüleyici bir odak noktası ekleyebilirsiniz.

Yorum bırakın
Toplam Yorum Sayısı 0
Henüz yorum eklenmemiş
İşleminiz Sürüyor, Lütfen Bekleyiniz
Worldwide Shipping
Tüm Dünyaya Kargo
Canlı Destek
%100 Müşteri Memnuniyeti
Güvenli Ödeme
256 Bit SSL Şifreleme
Cripto İle Ödeme
Cripto Para Birimleri İle Ödeme